Hetedik világ tartalom 1.0.2.
Sorozatok a "Hetedik világon, vagy csatlakozz a "hetedik világ" csoporthoz! https://www.facebook.com/groups/189263464443064/
Az idő során egy könyvnyire gyarapodott a blog, az áttekinthetőség érdekében kilenc rovatba szerkesztettem a szövegeket. Ezek:
- Holonikus életvezetés sorozat
- Kihívások a vezetés és a HR előtt. Vezetőknek és elfoglalt tudásmunkásoknak, akik gyakran el vannak havazva a bonyolult szervezeti viszonyok között.
- Egyre többet meetingelünk - jobb ha tudjuk mit csinálunk. Kommunikációs alapozók.
- Annak, aki gondolkodik sikerről, boldogságról, az élet értelméről. Autonóm munkatársak - életvezetés - sikergondolkodás.
- Társadalmi reformereknek, hogy álmodjunk együtt egy igazságosabb társadalomról. Tudástársadalom és politika.
- Annak aki szeret csodálkozni. Mástól kapott, megosztott csodák.
- Hogyan fejleszthetők a szervezetek és a vezetés?
- Hogyan növelhető a szervezetek intelligenciája?
- Reflexiók a "hetedik világ"-ról
Gondolkodjunk együtt!Írjon a blogon, vagy a facebook oldalon, vagy levélben az aquariakontakt@gmail.com címen.
1. Holonikus életvezetés
A sikerről szóló gondolkodás jellemző kérdése, hogy a siker mennyire múlik a gondolkodásunkon, s mennyire a környezeti feltételeken. A "sikerirodalom" elsősorban a gondolkodásmód változtatására irányul. A környezeti feltételeket nem lehet beiskolázni a tréningekre, változtatni a személy tud. Ám a legtöbben a fürdővízzel kiöntik a gyereket is, s a környezeti feltételekkel való számolás kimarad a könyvekből. Kimarad azért is, mert a környezetre való hivatkozás felment a cselekvés alól, s ez igazolja a nem cselekvést, s ez meg nem visz sikerre.
http://hetedikvilag.blog.hu/2013/12/26/holonikus_eletvezetes_sorozat
2. Kihívások a vezetés és HR előtt
Az, hogy a sikeres szervezetek tudás-intenzív szervezetek, egy sorkihívást állít a vezetésük elé.
Erről szólnak a "tudás-intenzív szervezetek és tudástársadalom" rovat írásai.
http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/tudas-intenziv_szervezetek_es_tudastarsadalom
3. Egyre többet meetingelünk - jobb ha tudjuk mit csinálunk. Kommunikációs alapozók
A vezetői munka leginkább gondolkodás és kommunikáció. A kommunikációról mégis egy olyan modell szerint gondolkodnak a vezetők, ami alig felel meg annak, ami ilyenkor történik. Az uralkodó modellből kimarad egy csomó tétel, ami nélkül nincs kommunikáció. Több sorozatban járjunk utána mi történik, amikor kommunikálunk! Kommunikációs alapozó. http://hetedikvilag.blog.hu/admin/post/edit/5803484
4. Autonóm munkatársak - életvezetés - sikergondolkodás
A tudástársadalomban az "autonóm felelős beosztottaknak önállóbban kell végezni a feladataikat, mint a régebbi rendszerekben. Felértékelődik a proaktivitás jelensége. Egyszerre kell önállóan is és másokkal interakcióban is cselekedni.
A bonyolult együttműködést nem lehet külső kontrollal vezérelni.
A meeting galaxisban sikeres ember autonóm módon együttműködik társaival, miközben betartja az intézményesült technikai-szervezeti folyamatok szabályait. Értéket jelent az önálló kezdeményező proaktív magatartás. … A követelmény az autonómia, a szaktudás, a proaktivitás valamiféle egyvelege. „A szervezet rájuk bízza a továbbiakat.” (Részlet a Typotex kiadónál hamarosan megjelenő könyvemből. „El vagyunk havazva. Hogyan birkóznak a szervezetek a bonyolultsággal a tudásmunka korában?)
A proaktivitásról, autonómiáról sikergondolkodásról szól egy sorozat.
http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/sorozat_a_sikergondolkodasrol_siker_renewal
5. Tudástársadalom és politika 
A tudástársdadalomnak vannak társadalmi és politikai feltételei. Erről szóló gondolatok vannak a "Tudástársadalom-politika" című rovatban.
http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/tudastarsadalom-politika
6. Mástól kapott, megosztott csodák
Időnként annyira megtetszik egy mástól megosztott gondolat, hogy felteszem a blogra. Ezeket mutatom be az "Idegen tollak és csodák" rovatban.
http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/idegen_tollak_es_csodak
7. Módszerek a szervezetek és a vezetés fejlesztésére
A szervezetek és a vezetés rászorulnak a fejlesztő munkára. Többféle módszer van. Bemutatom azt a csokrot, amelyeket rendszeresen használunk a fejlesztésben.
http://hetedikvilag.blog.hu/2013/03/08/kinek_kell_a_hetedik_vilag_szellemisege_es_modszertana
8. Hogyan fejleszthető a szervezetek intelligenciája
Ha tudásaink kölcsönös kombinációja helyett egyikünk tökéletesen meg(le)győzi a másikat a maga igazáról, s a többiek perspektívája nem érvényesül, rendszerünk butább marad. Lehet, hogy a győztes eredményesebb a társainál, de ezt az eredményt a lehetségesnél rosszabb – butább – szervezetben érte el. Ha rendszeresen ő nyer, a szervezet maximum olyan okos lehet, mint amennyire okos a nyertes egyedül. A szervezet butul. Ha a szervezetünknek van egy olyan versenytársa, amelyben a résztvevők kölcsönösen kombinálják tudásaikat, ez az egyéneknél okosabb szervezetet eredményez. Míg mi butulunk, a versenytárs okosodik. Pedig csak a kommunikációnk minősége különbözik. E szöveg a tudáskombináló kommunikáció szellemében íródott. Ez nem egy romantikus széplelkű igény, hanem kőkemény érdek. A szervezetek intelligenciája a tét.
http://hetedikvilag.blog.hu/9999/12/31/az_egyuttmukodo_kommunikacio_fejlesztese
9. Reflexió a hetedik világról
Fenyvesi Ottó írása. "Ami leginkább megragadott a blogon az a következő mondat:
„A hetedik világ egy elidegenedés mentes, értelemmel és tudással teli világ, amely nem az anyagi javak hajszolására épül. A hetedik világ blog egy újratervezési javaslat.”
http://hetedikvilag.blog.hu/2013/05/13/fenyvesi_otto_a_hetedik_vilagrol
Sorozatok a "Hetedik világon, vagy csatlakozz a "hetedik világ" csoporthoz! https://www.facebook.com/groups/189263464443064/
Képek:
http://www.litkicks.com/ReadingRoom#.UvSsOLRrWZQ
http://www.occupybristoluk.org/working-group-proposal/
http://futureofeducationsummit.blogspot.hu/2012/06/teach-teamwork-to-students.html